Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 274
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Matras
Michał Grabowski magisterium uzyskał na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Badania do rozprawy doktorskiej prowadził w latach 1996-1997 i 1999. W 2000 roku obronił doktorat z zakresu zoologii i biologii morza. W 2007 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Pasję poznawczą łączy z podróżami, fotografią podróżniczą oraz popularyzacją nauki.
Radomił Jaskuła ukończył Wydział i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie w 2007 roku uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie zoologii. Zorganizował 7 wypraw naukowych na Bałkany, do krajów Afryki Północnej i Azji Mniejszej, a także na Ukrainę. Popularyzuje wiedzę podróżniczą, a jako fotoamator utrwala życie bezkręgowców i kręgowców.
Krzysztof Pabis ukończył biologię na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie specjalności zoologia i biologia morza. Od 2000 roku głównym celem jego podróży są Europa Wschodnia oraz Bałkany. Amatorsko zajmuje się również fotografią przyrodniczą, a do jego ulubionych tematów należą motyle.
Encyklopedia jest bardzo ciekawie napisana. Zawiera dużo opisów gatunków. Jest podzielona na bardzo wiele grup, zawiera doskonały spis treści. Przedstawiony jest krótki wstęp, jak korzystać z książki. Następnie ogólne wprowadzenie w temat.
O każdym owadzie jest opisany wygląd zewnętrzny, tryb życia i cykl życiowy, obserwacje w terenie, ciekawostki. Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników owadów i pajęczków. Jak żyję, takiej encyklopedii jeszcze nie widziałam. Oprawiona w twardą oprawę, bardzo dużo, wyraziste zdjęcia, dobrej jakości. Polecam serdecznie !
Moja ocena : 9/10
Na koniec jeszcze urywki :
Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu Carta Blanca
ciekawie wyglada :)
OdpowiedzUsuńNo:)
UsuńRobale to zawsze robale. nawet w pięknej oprawie:)
OdpowiedzUsuńNiby tak;p
UsuńLubię najróżniejsze encyklopedie a już zwłaszcza tak pięknie ilustrowane. Mam nadzieję, że książka wpadnie mi w łapki:)
OdpowiedzUsuńJa też ;)
UsuńUwielbiam bogato ilustrowane encyklopedie ;)
OdpowiedzUsuńJa również ;)
Usuń