Podczas wycieczki z Biura Turystycznego Śnieżka, udało nam się na chwilę zajrzeć do Pulverturm w Dreźnie - typowej saksońskiej restauracji.
Dawne lochy mogą bawić
Restauracja powstała w podziemiach, na miejscu dawnych lochów i sal tortur. Z narzędzi do znęcania się uczyniono różne atrybuty w ówczesnym Pulverturm w Dreźnie. Jeden ze stołów do uskuteczniania tortur, został zamieniony w stół jadalny. Jak widać na przykładzie tego lokalu, nawet z ponurego i źle kojarzącego się miejsca, można uczynić coś niepowtarzalnego. Dowodem na to są liczni goście. Choć w restauracji spędziliśmy tylko kilka chwil, udało nam się zauważyć, że na brak gości lokal nie może narzekać. Nie zdążyłyśmy zorientować się ani w jakości, ani w cenie potraw, ale w przyszłości chciałybyśmy jeszcze tam wrócić. Lokal znajduje się w pobliżu wielu zabytków, a więc z powodzeniem można się w nim posilić pomiędzy dalszym zwiedzaniem. Z pewnością byśmy tak uczyniły.
Epoki, epoki
Oprócz tego, że Pulverturm w Dreźnie znajduje się w miejscu lochów i sal tortur, niemal każde pomieszczenie odwzorowuje inną epokę. Przechodząc między kolejnymi aranżacjami, możemy zauważyć, jak to wszystko się zmienia. Coś niesamowitego! Podróż przez epoki zajmuje tylko kilka minut, a jest wspaniałym wspomnieniem. Na dość niewielkiej powierzchni udało się zawrzeć tak wiele. Za każdym razem, z pewnością, wybierałybyśmy inną salę. Pobyt w takim miejscu nigdy by się nam nie znudził.
Pulverturm w Dreźnie
To jeszcze nie wszystko. Oprócz szybkiej podróży przez epoki, na miejscu wypiekany jest także chleb. Przelotem udało nam się co nie co ujrzeć. Na pierwszy rzut oka można zauważyć wielką dbałość o klienta. Przy wyjściu można ze sobą zabrać ulotki reklamowe, dotyczące restauracji, przygotowane w kilku językach. Dzięki temu prostemu zabiegowi, każdy z gości będzie mógł poczuć się wyróżniony i doceniony. W niedalekiej odległości od Pulverturm w Dreźnie, znajduje się lokal Drezden 1900, w którym możemy ujrzeć jeden wagon tramwaju i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udajmy się także do Albertinum, gdzie znajduje się darmowa wystawa rzeźb. Nieopodal placu Marcina Lutra znajduje się także Orszak książęcy - malunek na ścianie, mający 10,5 m wysokości i 102 cm długości. Autorem malowidła jest Wilhelm Walther, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz