W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Ci, co warto zobaczyć w Ustce? Miasto jest rozbudowane, więc na brak atrakcji nie można narzekać.
Co warto zobaczyć w Ustce?
rejs statkiem Dragon. Skusiłyśmy się na rejs największym statkiem pirackim w Polsce i nie żałujemy. Taka przyjemność kosztuje w granicach 40 złotych, a rejs trwa ok. 40 minut. Na pokładzie cały czas goście zabawiani są różnymi żartami.
Muzeum Bursztynu. Powstało w czerwcu 2020 roku i od razu przyciąga turystów. Można obejrzeć film o bursztynie, spróbować swoich sił w jego obróbce, przesiać piasek i zabrać kawałeczek do domu. Do tego miła pani oprowadzająca i możliwość kupienia biżuterii i innych wyrobów do domu.
Muzeum Chleba. Przemiła Pani z pasją opowiadała o tym, co znajduje się w środku, dlaczego dawniej zamykano chlebaki oraz o właścicielu, którego rodzina od 4 pokoleń wstecz zajmuje się piekarstwem.
Muzeum Figur Woskowych. Podzielone jest tematycznie. Zobaczymy piłkarzy, gwiazdy filmu, bajkowe postacie, polskiego papieża Jana Pawła II. Przekrój bohaterów jest naprawdę szeroki, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Bunkry Bluchera w Ustce. Najlepiej skusić się na zwiedzanie z audioprzewodnikiem, który ma opcję lokalizacji GPS. Włącza się więc i opowiada o miejscu, w którym dokładnie się znajdujemy. Oprowadzanie z audio trwa ok. 45 minut.
Muzeum Mineralogiczne w Ustce. Do zwiedzania potrzebne były dwie osoby. Miejsce to znajduje się po dawnym schronie przeciwlotniczym. Wystawy są ciekawe i nieco mniej, jednak nie zaszkodzi tam zajrzeć.
Atrakcje turystyczne Ustki
Latarnia Morska w Ustce. Choć wydaje się wysoka, do przejścia mamy tylko 68 schodów. Idzie się szybko, są one szerokie. Na tarasie widokowym jest z kolei bardzo wąsko i można tam przebywać max. 10 minut.
pomnik Syrenki. Istnieje legenda, że jeśli dotkniemy ją w lewą pierś spełni się nasze 1,5 życzenia, ponieważ Syrenka jest pół-człowiekiem i pół-rybą.
Muzeum Ziemi Usteckiej w Ustce. Do zwiedzenia mamy wystawę stałą ze statkami w pomniejszeniu, dawnymi sprzętami gospodarstwa domowego i nie tylko. Na piętrze zazwyczaj dostępna jest także wystawa czasowa.
pomnik Fryderyka Chopina. Każdy chyba słyszał o polskim kompozytorze, który miał dom w Żelazowej Woli. Jego pomnik w Ustce odsłonili w 1979 roku.
ławeczka Ireny Kwiatkowskiej. Można sobie robić pamiątkowe zdjęcia. O Irenie Kwiatkowskiej mówiono, że jest kobietą, która żadnej pracy się nie boi.
pomnik Umierający wojownik. Powstał na część kilkudziesięciu ofiar, które zginęły w trakcie I wojny światowej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz